google890debed0804c991.html; ;

 • Makiety domów

  Makiety domówMakiety budynków
  Bardzo wielu hobbystów, jak również dopiero początkujących modelarzy, pasjonuje się wykonywaniem budynków. Często są

 • Modele

  ModeleModele i miniatury!Modele i makiety to bardzo dobry sposób przedstawienia rzeczywistości w skali mikro. Dorosły czy dziecko chętnie zatrzyma się przed stoiskiem gdzie…

 • Makiety architektoniczne

  Makiety architektoniczneAbyśmy mogli przedstawić atrakcyjną ofertę cenową na wykonanie makiety architektonicznej lub urbanistycznej, potrzebne nam są dokładne informacje na jej…

Aktualności

Makiety architektoniczne Warszawa

Makietomedia to pracownia, która zajmuje się tworzeniem makiet architektonicznych i modeli.

Makiety architektoniczne Gdańsk

Realizujemy prace na terenie całej Polski.

Makiety architektoniczne Kraków

Produkujemy makiety, modele przy wykorzystaniu tworzyw sztucznych takich jak plexi oraz poliwęglany, a także takich materiałów jak tektury, drewno i inne sprawdzone materiały. 

Makiety domów
Makiety budynków

Bardzo wielu hobbystów, jak również dopiero początkujących modelarzy, pasjonuje się wykonywaniem budynków. Często są to budynki z gotowych modeli, które zakupić można w sklepie, jednak na pewnym etapie pracy twórczej pojawia się potrzeba stworzenia czegoś własnego, oryginalnego, czego nie można spotkać nigdzie indziej. Idealnym wyjściem z tej sytuacji jest modyfikacja istniejących elementów lub też tworzenie modelu od podstaw, korzystając z dostępnych materiałów. 
makiety domowTaką pracę rozpoczyna się często od stworzenia planu z istniejących zdjęć bądź projektów budynków istniejących naprawdę bądź zabytkowych. Dość trudne jest wówczas odtworzenie dokładnych wymiarów i proporcji. 
Korzysta się wówczas ze specjalnych programów komputerowych, które umożliwiają odwzorowanie budynku. Oprócz stworzenia obrazu z zaznaczonymi pionami i poziomami konieczne jest stworzenie postaci wektorowej takiego budynku, aby można było narysować kontury poszczególnych ścian, a także detali takich jak ona czy drzwi. 
Kolejnym etapem jest wykonanie rzutu pionowego budynku oraz skorygowanie wszelkich niedoskonałości. Dość ważne jest, aby utworzony plan był w miarę dokładny i pozwalał na dysponowanie dokładnymi wymiarami niezbędnych materiałów i akcesoriów. Wielu modelarzy na pewnym etapie stwierdza, że projekt jest już wystarczający a resztę uda się dopracować w trakcie sklejania - niestety, taka improwizacja często powoduje, że elementy nie pasują do siebie lub są nieproporcjonalne. 
Warto wówczas skorzystać z porad które pojawiają się na forach internetowych, na których doświadczeni modelarze dzielą się swoimi doświadczeniami. Po przygotowaniu planu przychodzi czas na zebranie niezbędnych do pracy materiałów a także narzędzi, takich jak kleje, pędzle, nożyczki lub arrtykuły elektryczne i gadżety - najlepiej wówczas wybrać się do sklepu modelarskiego, jednakże należy liczyć się z tym, że nie znajdziemy tam wszelkich niezbędnych elementów, świetnym rozwiązaniem jest wówczas skorzystanie z usług sklepów internetowych, w których do wyboru mamy niezliczone ilości elementów. 
Przesyłki są zazwyczaj niedrogie i nawet w przypadku braku jakichś materiałów niezbędnych do pracy można je szybko zamówić i nie trzeba robić długich przerw w pracy.

makiety domow 16

Makiety domów
Od jakiegoś czasu makiety domów cieszą się coraz większą popularnością i stają się czołowym hobby wielu osób. Choć istnieje wiele firm zajmujących się przygotowywaniem gotowych makiet istniejących już domów, to jednak najwięcej radości przynosi samodzielne wykonanie i sklejenie takiej makiety. Przygotowanie do wykonania takiej makiety najlepiej rozpocząć od opracowania dokładnego planu. Nie chodzi tylko o rozrysowanie kształtu budynku oraz pomieszczeń, lecz dokładne zaplanowanie wyglądu, detali i wykończeń. Najlepiej wykonać szkice bądź też użyć programu komputerowego i zaprojektować cały budynek, łącznie z planowanymi materiałami oraz kolorami.
Fotolia 42220610 XSNastępnym punktem będzie przystąpienie do zbierania materiałów. To, z czego wykonasz swoją makietę zależy od dotychczasowego doświadczenia oraz umiejętności. Jednymi z najpiękniejszych są makiety wykonane z drewna, jednakże wymagają one wielu umiejętności, chociażby takich jak posługiwanie się odpowiednimi narzędziami do obróbki drewna. 
Makiety wykonane z zapałek są piękne, jednakże wymagają nieziemskiej wręcz cierpliwości, a także precyzji oraz umiejętności. Zdecydowanie łatwiej jest wykonać makietę domu z papieru bądź tektury, co jest najlepszą opcją dla początkujących. Przygotowania do zrobienia takiej makiety warto rozpocząć od zbierania wszelkich pudełek różnej wielkości, kartoników, tektury, a także zakupienia kilku rodzajów kleju, farb czy też innych materiałów niezbędnych do wykonania makiety.

makiety domow 14Warto rozważyć także wykonywanie pewnych elementów z masy papierowej czy też gipsu. Sam proces tworzenia makiety domu zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania twórcy, ale też chociażby od skali - im większa tym mniej miejsca zajmie makieta, co jest istotne zwłaszcza gdy tworzy się ją na niewielkiej przestrzeni, jednakże znacznie trudniej będzie wykonać niewielkie detale. Na początku warto zazwyczaj mieć więcej materiałów, niż planuje się użyć, gdyż dość często zdarzają się pomyłki w wycinaniu poszczególnych elementów czy tez problemy z ich łączeniem, dlatego warto mieć materiały zapasowe. Z biegiem czasu makietę domu wykonuje się już coraz szybciej i bardziej zręcznie, jednak wymaga to oczywiście pewnego doświadczenia i nabycia konkretnych umiejętności.

Strona główna - Makiety architektonczne
Makiety architektoniczne
Makiety zamków
Makiety domów
Modele